Apel do społeczności prawosławnej oraz grona naszych sympatyków z prośbą o pomoc finansową ofiarom wojny na Ukrainie

Umiłowani w Chrystusie Bracia i Siostry,

Z coraz większym niepokojem patrzymy dzisiaj na Ukrainę – naszego Sąsiada zza wschodniej granicy. Tak blisko nas trwa wojna, która z każdym dniem pochłania coraz to więcej ofiar. Tak blisko nas strzelają czołgi, działa, karabiny! Z każdym dniem przybywa coraz więcej ofiar tej okrutnej wojny. Mamy już w Polsce setki tysięcy ukraińskich matek z dziećmi. Pochód uchodźców z każdym dniem jest coraz dłuży. Nie potrafimy przewidzieć, co się wydarzy w najbliższych dniach. Uciekającym przed wojną ludziom trzeba pomóc!

Prawosławna Diecezja Lubelsko-Chełmska poprzez działającą w jej ramach Fundację Dialog Narodów wyciąga pomocną dłoń ku ofiarom wojny i z chrześcijańską miłością jest gotowa nieść pomoc tym wszystkim cierpiącym Braciom i Siostrom, którzy jej najbardziej potrzebują.

Aktualnie wchodzimy w okres Wielkiego Postu. To szczególny czas w roku cerkiewnym, gdy jesteśmy wezwani do żarliwej modlitwy, pokuty oraz dobrych uczynków. Sam Jezus Chrystus poucza nas, że pewne rodzaje złych duchów można jedynie wyrzucać modlitwą i postem. To ewangeliczne przesłanie jest szczególnie aktualne w tym bardzo trudnym czasie.

Zwracam się do Was, Umiłowani w Chrystusie Bracia i Siostry, nasi Diecezjanie, a także do wszystkich ludzi dobrej woli, z prośbą o wspomożenie ofiar wojny. Dary waszych serc trafią zarówno do Braci i Sióstr Ukraińców pozostających w swym kraju, jak i do uchodźców przybyłych na teren naszej diecezji.

Ofiary prosimy kierować na rachunek bankowy:

Fundacja Dialog Narodów:
14 1090 2590 0000 0001 4808 5183
z dopiskiem: na ofiary wojny w Ukrainie

Za szczodrość waszych życzliwych serc wyrażoną w modlitwie o pokój oraz wszelkiego rodzaju dary dla Braci i Sióstr Ukraińców, w imieniu Zarządu Fundacji Dialog Narodów, chciałbym wyrazić wielką wdzięczność. Z głębi serca błogosławię każdej Osobie zaangażowanej w to dzieło pomocy cierpiącym, aby w duchowej radości przeżyć w zmaganiach duchowych tajemnicę Wielkiego Postu.

Z błogosławieństwem

+ abp. Abel, Ordynariusz Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej
Lublin 2 marca 2022 r.

Apel do społeczności prawosławnej oraz grona naszych sympatyków z prośbą o pomoc finansową ofiarom wojny na Ukrainie

Więcej na:
http://www.lublin.cerkiew.pl/